WarsawSpire z prestiżową nagrodą w Czechach

09.10.17

Warsaw Spire, flagowyprojekt Ghelamco Poland, został nagrodzonyw prestiżowym czeskim konkursie architektoniczno-budowlanym Stavba Roku. Warszawski wieżowiec otrzymał statuetkę w kategorii Zagraniczny Budynek Roku.Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju Architektury i Budownictwa, pod patronatem czeskiego Ministerstwa Przemysłu i Handlu.

 

źródło: Ghelamco Poland

 

Warsaw Spire po raz kolejny został wyróżniony poza granicami Polski. Tym razem flagowa inwestycja Ghelamco została nagrodzona w prestiżowym czeskim konkursie organizowanym przez Fundację Rozwoju Architektury i Budownictwa. Warszawski wieżowiec zwyciężył w kategorii Zagraniczny Budynek Roku, w której nagradzany jest najlepszy architektonicznie budynek zrealizowany poza granicami Republiki Czeskiej.

 

– Cieszymy się, że nowoczesna architektura Warsaw Spire i zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania zostały docenioneprzez czeską branżę architektoniczno-budowlaną –mówiJeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. – To nie pierwszy raz, kiedy Warsaw Spirejest wyróżniany w zagranicznym konkursie, pozycjonując nasz projekt wśród światowej czołówki budynków biurowych.

 

Warsaw Spire to flagowa inwestycja Ghelamco Poland, która na nowo zdefiniowała biznesowe centrum Warszawy. Najwyższy i największy kompleks biurowy w Polsce (220 m wysokości, 109 000 m kw. powierzchni biurowej) stał się ikoną dynamicznie rozwijającej się stolicy. Integralną częścią projektu jest plac Europejski – przestrzeń publiczna zaprojektowana z myślą o mieszkańcach miasta, która powstała na prywatnej działce dewelopera. Warsaw Spire jest również przykładem spektakularnego sukcesu komercyjnego – już ponad 95% jego powierzchni jest wynajęte.

Stavba Roku to najbardziej prestiżowy konkurs architektoniczno-budowlany w Republice Czeskiej organizowany przez Fundację Rozwoju Architektury i Budownictwa od 25 lat. Co roku zgłaszanych jest nawet 70 inwestycji, które rywalizują ze sobą w dwóch kategoriach: Budynek Roku i Zagraniczny Budynek Roku. Patronat nad konkursem objęło czeskie Ministerstwa Przemysłu i Handlu.