W samym centrum Sopotu, tuż obok Alei Niepodległości, do końca 2013 roku powstanie kameralny obiekt biurowy. Częścią Good Point 761 będzie sopocka kamienica zrekonstruowana na podstawie projektów z 1899 roku. Z nią połączy się nowy – i ultranowoczesny – budynek.
Inwestycja realizuje koncepcję osi administracji i biznesu, jaką władze Sopotu wpisują w założenia zagospodarowania terenu rozciągającego się wzdłuż głównej arterii Trójmiasta. Akt erekcyjny pod budowę biurowca zostanie uroczyście wmurowany 25 czerwca 2012 roku.
Miejsce z historią
Wcześniej konieczna była rozbiórka zdewastowanej dwupiętrowej kamienicy. Budynek z 1899 roku, zaprojektowany został przez Carla Kupperschmitta, jednego z architektów uzdrowiska. – Kamienicę trzeba było rozebrać, ponieważ była w fatalnym stanie technicznym i nie nadawała się do remontu. Trzeba ją zrekonstruować od podstaw, zgodnie z oryginalnymi projektami – mówił Janusz Sobczyk, konserwator zabytków. Po rekonstrukcji od strony Alei Niepodległości znów widoczna będzie fasada kamienicy o charakterystycznym dekoracyjnym zwieńczeniu dachu. Prace pod nadzorem konserwatora zabytków będą trwać równolegle z budową współczesnej części inwestycji.
Eklektyczna architektura
Drugie skrzydło biurowca stanie w głębi. Jego minimalistyczna bryła zostanie wykończona grafitową okładziną. Będą też ciekawe detale, takie jak kładka dla pieszych przy wejściu, ponad taflą wody. Kontrastowe połączenie starego sopockiego stylu z ultranowoczesnością było głównym założeniem projektu, nad którym pracował zespół PROCONCEPT pod kierunkiem Marcina Kaniewskiego. Ci sami architekci są autorami koncepcji nowego dworca kolejowego w Sopocie. Zakłada ona, że w centralnej części miasta powstanie wielofunkcyjny węzeł komunikacyjny z obiektami handlowymi, nowymi rozwiązaniami drogowymi i placem miejskim połączonym ze słynnym Monciakiem. A wszystko to znajdzie się w odległości kilkudziesięciu metrów od biurowca GoodPoint761.
Punkt dla biznesu
Zgodnie z miejskimi planami teren rozciągający się wzdłuż Alei Niepodległości, w pasie pomiędzy ulicą a torami kolejowymi, ma się w najbliższych latach przeobrażać w strefę administracji i biznesu.
– Cieszymy się, mogąc uczestniczyć w transformacji tej części miasta. Chcemy, żeby Good Point 761 był modelowym przykładem łączenia tradycji, z której Sopot jest dumny, z odpowiedzą na współczesne potrzeby biznesu – mówi Julia Łaszkiewicz z Zarządu EKOLANU. Lokalizacja ta ma wiele atutów dla przedsiębiorców, łącząc sopocki prestiż z wygodną komunikacją i łatwym dostępem.
- EKOLAN SA jest w trójce najbardziej rozpoznawalnych marek firm deweloperskich w Trójmieście (źródło: Millward Brown SMG/KRC 2011). Deweloper z liczbą 1 538 oddanych do użytku mieszkań zajął 8 miejsce w Polsce, a 10 wśród firm deweloperskich w Europie Środkowo – Wschodniej w rankingu “Top 50 Since the Crisis: CEE’s Top Residential Developers: 2008-2012” opublikowanym przez Construction Investment Journal. Na trójmiejskim rynku deweloperskim działa od 1997 roku.Oddał do użytku 4 000 mieszkań w 22 inwestycjach – od domów jednorodzinnych, przez osiedla mieszkaniowe, po kompleksy mieszkalno-usługowe. Swoją ofertę kształtuje ściśle pod kątem oczekiwań i stylu życia klientów indywidualnych, zapewniając im kompleksową obsługę (wsparcie podczas procedury kredytowej, doradztwo w aranżacjach mieszkań).EKOLAN niejednokrotnie podejmował się pionierskich przedsięwzięć, realizując takie osiedla jak Pięć Wzgórz, Osiedle Pogodne, czy Południowe, które dały początek nowym dzielnicom Gdańska. Zmieniając charakter dotychczasowej zabudowy poprzez realizację budynków wysokich, takich jak Witawa na gdyńskim Witominie czy Horyzont na gdańskim Przymorzu, współuczestniczył w rewitalizacji starych dzielnic. Obecnie realizuje następujące inwestycje w Gdańsku: Audiopolis, Osiedle Południowe, Pogodne, Gardenia, Osiedle Miłe, Przystań oraz Mistral i Apartamenty Na Polanie w Gdyni.
Źródło: Ekolan SA