Formularz kontaktowy
Jeśli masz jakieś pytania - zadzwoń +48 602-232-667 lub skorzystaj z formularza poniżej.

Formularz logowania
Przepraszamy! Nie ma możliwości rejestracji!

Ghelamco Poland i Fundacja Sztuka w Mieście ogłaszają konkurs Art Walk Open Call 2019

Art Walk_002_fot J Waszkiel

Wystartował otwarty konkurs Art Walk Open Call 2019 organizowany przez Fundację Sztuka w Mieście we współpracy z Ghelamco Poland. Dla wszystkich pasjonatów sztuki to niepowtarzalna okazja, aby opracować własną koncepcję wystawy, która następnie zostanie zaprezentowana w warszawskiej galerii plenerowej Art Walk na placu Europejskim.

57-metrowy pasaż wystawienniczy Art Walk to wyjątkowa przestrzeń na mapie stolicy – specjalnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb i instalacji artystycznych. Ta usytuowana wśród zieleni, dostępna o dowolnej godzinie i w każdą pogodę galeria sztuki składa się z 20 modułów będących jednocześnie oknami wystawowymi.

Art Walk_002_fot J Waszkiel
Art Walk_002_fot J Waszkiel

Od początku swojego istnienia, czyli od maja 2016, galeria gościła 11 wystaw, w ramach których ponad 60 artystów przedstawiło 180 dzieł. Dotychczas zrealizowano tu między innymi takie projekty jak „Neon Inn”, prezentujący neony jako ważny element historii i współczesności Warszawy (wśród artystów prezentujących swoje prace znaleźli się m.in. Joanna Rajkowska, Wojciech Dada czy Rene Wawrzkiewicz, a kuratorem wystawy była Marta Czyż), „Człowiek Ciało Proces” – wystawę organizowaną przez Akademię Sztuk Pięknych (kurator – prof. Paweł Nowak), „19 okazów geologicznych znalezionych w Polsce” artystki Katarzyny Przezwańskiej czy „W Głębi” artysty Chrisa Hernandeza.

Art Walk_004_fot. J Waszkiel
Art Walk_004_fot. J Waszkiel

Pierwszą edycję konkursu Art Walk Open Call przeprowadzono w 2017 roku. W jej wyniku powstała wystawa „Świat należy do Ciebie”, której pomysłodawcą był artysta Jakub Słomkowski.

W ramach Art Walk Open Call 2019 artyści, kuratorzy i wszyscy zainteresowani tematyką kulturalną mogą przedstawić własną koncepcję niepublikowanej wcześniej wystawy. Co istotne, w swojej propozycji można wykorzystać przestrzeń placu Europejskiego. Pomysły zostaną ocenione przez jury złożone z członków rady programowej Art Walk i Fundacji Sztuka w Mieście oraz przez przedstawicieli Ghelamco Poland. Pod uwagę będzie brana atrakcyjność i oryginalność koncepcji, dostosowanie się do charakteru miejsca oraz realistyczność przyjętych rozwiązań. Najlepsza propozycja zostanie wystawiona w galerii Art Walk pod koniec roku.

Art Walk_006_fot. J Waszkiel
Art Walk_006_fot. J Waszkiel

30 maja o godzinie 16.30 odbędzie się wizja lokalna obiektu, a do 3 czerwca uczestnicy mogą zgłaszać pytania dotyczące konkursu. Prace konkursowe można przysyłać lub dostarczać osobiście do 1 lipca 2019 r. na adres: Ghelamco Poland, plac Europejski 1, 00-844 Warszawa, z dopiskiem: Art Walk Open Call 2019. Wyniki zostaną ogłoszone w drugiej połowie lipca 2019.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, a także jego regulamin, są dostępne na stronie galerii Art Walk: www.artwalk.sztukawmiescie.pl.

O Art Walk

Plenerowa galeria Art Walk to specjalnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb i instalacji artystycznych. Pasaż wystawienniczy o długości 57 metrów składa się z 20 segmentów, każdy z ciekawie zaprojektowanym oknem na wewnętrzną galerię. Art Walk został uruchomiony w maju 2016 r. przez Ghelamco Poland i Fundację Sztuka w Mieście, której misją jest upowszechnienie działań i projektów kulturalnych aktywizujących lokalne społeczności w przestrzeni ich zamieszkania. Galeria funkcjonuje w ramach placu Europejskiego – pierwszej tego typu przestrzeni miejskiej w historii Warszawy. Stanowi wyjątkowe miejsce spotkań dla mieszkańców miasta i pracowników okolicznych biur, a także przestrzeń promującą kulturę i sztukę.

O FUNDACJI SZTUKA W MIEŚCIE

Fundacja Sztuka w Mieście została powołana do realizacji działań dążących do podniesienia jakości miejskiej przestrzeni publicznej. Jej celem jest promowanie, wspieranie oraz upowszechnianie inicjatyw artystycznych, organizacja wydarzeń kulturalnych, a także imprez rozrywkowych oraz sportowych skierowanych do lokalnych społeczności, rozgrywających się w miejskiej przestrzeni publicznej.

Działania Fundacji wynikają z potrzeby dbania o wysoką jakość miejskiej przestrzeni publicznej, przekładającej się na wysoki standard życia mieszkańców miast. Rolą naszej organizacji jest nie tylko promowanie i współtworzenie tej jakości, ale także uświadamianie jej wartości lokalnym społecznościom. Traktując kulturę i sztukę jako narzędzie i jedną z warstw budujących tkankę miasta, wykorzystujemy ich wartość i walory do poprawy wizerunku polskich miast.

Wspieramy artystów, zwłaszcza młodych, poprzez tworzenie warunków rozwoju ich twórczości. Celem działalności Fundacji jest również promowanie obywatelskich aktywności poprzez zainteresowanie środowisk nieprofesjonalnych sprawami z dziedziny nauki, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji sztuki w miejskiej przestrzeni publicznej. Organizujemy koncerty, wystawy, imprezy o charakterze społecznym, kulturalnym i sportowym, zapraszając do współpracy lokalnych artystów, projektantów oraz naukowców.

Rozbudowujemy program „Na Warsztacie” z zakresu edukacji kulturalnej polegający na organizacji warsztatów projektowo-artystycznych dla uczestników w różnym wieku, z udziałem artystów – projektantów, malarzy, plastyków, muzyków i innych. W ramach programu prowadzimy także działanie „EDUKujmy się!” polegające na darmowym udostępnianiu materiałów edukacyjnych z zakresu kształtowania przestrzeni publicznej oraz sztuki w przestrzeni publicznej.