Warszawski VIBE zyskał właśnie pierwszego najemcę. O zawarciu umowy poinformowała firma Ghelamco, właściciel realizowanego biurowca. Całkowity wolumen powierzchni, która będzie wynajęta, wynosi ok. 2000 m.kw.
Pierwszym najemcom, który zagości w biurowcu, będzie firma MDDP Outsourcing. Jest to jedna z największych polskich spółek, oferująca usługi outsourcingu księgowości kadr i płac. Zgodnie z podpisaną umową, firma zajmie dwie najwyższe kondygnacje powstającego biurowca. Warszawski VIBE stanie się zatem nową siedzibą MDDP Outsourcing. Będzie to wyraźny wyznacznik rozwoju firmy, gdyż nowa lokalizacja będzie niemal dwukrotnie większa powierzchniowo od poprzedniej.
Warszawski VIBE jest z całą pewnością niezwykle interesującym projektem. Znajduje się przy ulicy Towarowej, w pobliżu innych biurowców zrealizowanych przez Ghelamco. W okolicy znajdziemy więc między innymi Warsaw Spire czy będący ciągle w budowie The Bridge. Warszawski VIBE ma zaś składać się z dwóch wieżowców. Pierwszy z nich powstanie już w II kwartale 2024 roku i będzie mierzył 45 metrów wysokości. Druga wieża, znacznie wyższa od pierwszej (ma mierzyć ok. 95 metrów), jest natomiast jeszcze w fazie projektu.

warszawski VIBE, fot. Mat. Pras.
Biurowiec VIBE będzie budynkiem o wielkomiejskim klimacie, oddającym perfekcyjnie jego otoczenie. Co warte zaznaczenia – będzie on również pierwszą budowlą w Polsce, która otrzyma własną, dedykowaną audiosferę. Jej twórcą jest polski kompozytor i sound designer Wojciech Urbański. W założeniu, muzyka grająca we wnętrzu biurowca, ma dostosowywać się do rytmu i tempa życia w środku budowli. Poza muzyką, warszawski VIBE będzie dodatkowo wypełniony efektami akustyczno-wizualnymi, zaprojektowani specjalnie na potrzeby najemców i odwiedzających biurowiec.
Warszawski VIBE powstaje w zgodzie ze standardami ESG firmy Ghelamco. Co więcej – jego projekt obejmuje również wykorzystanie nowoczesnego systemu BEMS, który w sposób znaczący redukuje zużycie energii. Ma on też docelowo korzystać wyłącznie z czystej energii, w zgodzie z proekologicznymi rozwiązaniami. Projekt biurowca zakłada ponadto dbałość o komfort przebywających w środku ludzi. W tym celu w środku znajdą się specjalne wirusobójcze lampy UV, zamontowane szczególnie w windach i wentylacji. Takie rozwiązania pozwolą zatem zadbać o zdrowie pracowników. Budynek posiadać będzie ponadto autorski system Signal OS, monitorujący stan wewnętrzny biurowca. Dzięki niemu, system ten będzie mógł stale zapewniać optymalne warunki do pracy.
Budynek ten zatem z pewnością prezentuje się jako atrakcyjne miejsce dla kolejnych, przyszłych najemców.