Wieżowiec The Bridge osiągnął właśnie 160 metrów wysokości, co przekłada się na 40 pięter powierzchni biurowej. Inwestycja jest już na finiszu. Do dobudowania pozostanie bowiem tylko 14 dodatkowych metrów wysokości budynku. Tę część zaś zajmą jedynie kondygnacje techniczne. Po ukończeniu, wieżowiec The Bridge będzie jednym z najnowocześniejszych biurowców tej części Europy.

Wieżowiec The Bridge, fot. Mat. pras.
Trwająca budowa jest największą inwestycją biurową powstającą obecnie w Warszawie. Za realizację biurowca odpowiada firma Ghelamco, której projekty już od dłuższego czasu urozmaicają architektoniczny krajobraz naszej stolicy. Wieżowiec The Bridge będzie jednym z największych budynków w Warszawie, osiągając wysokość aż 174 metrów. Całkowity wolumen powierzchni oferowanej najemcom wyniesie w sumie 47 tysięcy m.kw. Co warto dodać – będzie to ponadto przestrzeń o nowoczesnym charakterze, pożądanym od współczesnych biurowców.
Wagę tej inwestycji dla realizatora, firmy Ghelamco, podkreślił również jej dyrektor zarządzający Jarosław Zagórski w oficjalnym komunikacie prasowym spółki. Stwierdził on bowiem, że wieżowiec The Bridge będzie jedną z koronnych inwestycji w portfolio Ghelamco, wskazując na fakt, że biurowiec spełni zarówno normy z zakresu ESG, jak i zapewni odpowiedni komfort pracownikom.
Wraz ze stawianiem ostatnich kondygnacji biurowca rozpoczął się również proces montażu elewacji. Już w tym momencie pierwsze dolne piętra pokryły się specjalnymi panelami, na części których położono też charakterystyczne żyletki. Według projektu, wieżowiec The Bridge ma z każdej strony wyglądać inaczej. Ten zabieg ma dodać mu dynamicznego charakteru i wyjątkowości. Pomysłodawcą tych wszystkich rozwiązań są dwie pracownie architektury – holenderska UNStudio oraz polsko-belgijska PROJEKT.

Wieżowiec The Bridge, fot. Mat. pras
Na 40 piętrze wieżowca ma zaś znajdować się podniebny taras. Będzie on przeznaczony do prywatnego użytku najemcy. Ponadto w biurowcu znajdą się specjalne udogodnienia dla rowerzystów. Zostanie im bowiem udostępniony parking rowerowy na 150 miejsc oraz szatnia z natryskami, pozwalająca na odświeżenie się przed pracą.
Zgodnie ze słowami dyrektora zarządzającego Ghelamco, biurowiec będzie możliwie najbardziej przyjazny środowisku. Będzie on nie tylko neutralny energetycznie, lecz ponadto zasilać go będzie wyłącznie czysta energia, pochodząca między innymi z farm fotowoltaicznych.
Według planów, budowa The Bridge ma zakończyć się w I kwartale 2025 roku.