Formularz kontaktowy
Jeśli masz jakieś pytania - zadzwoń +48 602-232-667 lub skorzystaj z formularza poniżej.

Formularz logowania
Przepraszamy! Nie ma możliwości rejestracji!

Roma Tower powstanie później niż według założeń

Wieżowiec Roma Tower, jeden z powstających obecnie obiektów na warszawskim rynku nieruchomości biurowych, zostanie oddany do użytku później niż zaplanowano. Inwestorzy obiektu zadecydowali bowiem o przesunięciu terminu uzyskania pozwolenia na budowę na połowę 2025 roku.

Roma Tower

Spółki zaangażowane w powstawanie Roma Tower porozumiały się w sprawie przesunięcia terminu uzyskania pozwolenia na budowę swojej nowej inwestycji. Spisane umowy przewidują ponadto przyśpieszenie procesu uzyskania finansowania dla projektu ze strony grupy kapitałowej Liebrecht & WooD. Zgodnie z postanowieniami porozumień, Liebrecht & WooD jeszcze w bieżącym miesiącu zainwestuje około 2,5 mln euro w projekt Roma Tower.

Roma Tower jest wieżowcem, który ma liczyć 170 metrów wysokości. Jego ulokowanie w ścisłym centrum Warszawy, przy ulicach Emilii Plater i Nowogrodzkiej, będzie dużym atutem tej nieruchomości. Budowa inwestycji miała pierwotnie ruszyć w roku 2022 – zaś przewidywane jej zakończenie miało nastąpić w roku 2025. Według planów, wieżowiec ten będzie liczyć sobie aż 41 kondygnacji, a całkowity wolumen jego powierzchni użytkowej ma oscylować w okolicach 55 000 metrów kwadratowych.

Co warto w tym miejscu zaznaczyć – obiekt ten mają zbudować przede wszystkim dwa podmioty. Jednym z nich jest spółka BBI Development – doświadczony gracz na warszawskim rynku nieruchomości. Drugim natomiast jest Archidiecezja Warszawska, na gruncie której ma stanąć wieżowiec. By móc zaangażować się w powstawanie projektu, kuria musiała uzyskać oficjalną zgodę Stolicy Apostolskiej. Ten ciekawy fakt niewątpliwie dodaje opisywanej inwestycji godnej uwagi wyjątkowości.

Całkowity, szacowany koszt inwestycji opiewa na kwotę około 150 milionów euro. Roma Tower ma być przede wszystkim wieżowcem o przeznaczeniu biurowym, który dodatkowo pełnić będzie role hotelu oraz lokalizacji punktów usługowych. I tak na parterze budynku przewidziano umiejscowienie właśnie lokali handlowo-usługowych. Na wyższych kondygnacjach natomiast, oprócz powierzchni biurowej, projekt przewiduje ulokowanie ekskluzywnego, prestiżowego hotelu. Biura wieżowca zaś wykończone będą w standardzie klasy A, którą otrzymać mogą tylko te o najwyższej jakości.

Przyszłość inwestycji nie jest jednak w pełni jasna. Wiele bowiem zależy od finalnego kształtu pozwolenia na rozpoczęcie budowy, które będzie satysfakcjonujące dla wszystkich stron zaangażowanych w ten projekt.