Formularz kontaktowy
Jeśli masz jakieś pytania - zadzwoń +48 602-232-667 lub skorzystaj z formularza poniżej.

Formularz logowania
Przepraszamy! Nie ma możliwości rejestracji!

Warszawskie wieżowce wśród najwyższych budynków UE

Varso Tower, fot. Mat. Pras.

Na liście piętnastu najwyższych wieżowców w Unii Europejskiej znalazły się aż 4 budynki mieszczące się na terenie Polski. Spośród tej wspomnianej czwórki, trzy mieszczą się w naszej stolicy. Jakie warszawskie wieżowce znalazły się w tym rankingu?

Varso Tower – numer 1

Biurowiec Varso Tower, położony przy ulicy Chmielnej 69/73 w Warszawie, zajmuje pierwsze miejsce, co czyni go najwyższym budynkiem w całej Unii Europejskiej. Budowa Varso Tower oficjalnie zakończyła się we wrześniu 2022 roku, trwając niemal 6 lat. Biurowiec liczy sobie imponujące 310 metrów wysokości, będąc nieznacznie wyższym od frankfurckiej Commerzbank Tower (łącznie 300 metrów). Co jednak ciekawe, warszawski rekordzista został zaprojektowany przez studio Foster + Partners – to samo, odpowiedzialne również za wygląd wspomnianego niemieckiego wieżowca.

Varso Tower, fot. Mat. Pras.

Varso Tower, fot. Mat. Pras.

Varso Tower liczy sobie 53 piętra, oferujące łącznie około 140 000 m.kw. powierzchni użytkowej. Jego centralne ulokowanie tylko dodaje mu atrakcyjności w oczach najemców i klientów. Właścicielem biurowca jest natomiast firma HB Reavis – jeden z najważniejszych graczy na warszawskim rynku nieruchomości biurowych.

Więcej informacji na temat samego biurowca można znaleźć pod TYM LINKIEM.

Pałac Kultury i Nauki – numer 6

Pałac Kultury i Nauki praktycznie nie wymaga większego przedstawienia. To bowiem jedna z najbardziej charakterystycznych budowli nie tylko Warszawy, ale i całej Polski. Ten wybudowany w 1955 roku wieżowiec jest niejako wizytówką stolicy i miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Pałac Kultury i Nauki mierzy sobie 237 metrów wysokości, co daje mu szóste miejsce w rankingu najwyższych budynków w Unii Europejskiej.

Warto dodać, że w momencie oddania do użytku PKiN był drugim najwyższym budynkiem w całej Europie.

Warsaw Spire – numer 12

Warsaw Spire jest 220 metrowym wieżowcem, którego inwestorem było przedsiębiorstwo Ghelamco – kolejny ważny gracz na warszawskim rynku nieruchomości biurowych. Ten powstały w 2016 roku biurowiec mieści się w ścisłym centrum Warszawy, niedaleko Ronda Daszyńskiego, bezpośrednio przy Placu Europejskiego.

Wieżowiec został zaprojektowany z dbałością o najwyższy standard wykończenia. Świadczy o tym między innymi przyznanie biurowcowi certyfikatu BREEAM z oceną Excellent. Warto nadmienić, że budynek ten jest częścią większego kompleksu, na który składają się dwa inne budynki – jednak dużo niższe od Warsaw Spire.

Więcej informacji na temat Warsaw Spire, wraz z ofertą najmu jego powierzchni biurowej, można znaleźć pod TYM LINKIEM.

Podsumowanie

Czwartym budynkiem, który znalazł się w zestawieniu 15 najwyższych wieżowców Unii Europejskiej jest wrocławski Sky Tower. Zajął on miejsce trzynaste, plasując się tuż za Warsaw Spire. Należy podkreślić, że tak duża obecność polskich budynków w tym rankingu jest ewenementem w naszym regionie. W Europie Środkowo-Wschodniej bowiem żaden inny kraj nie może pochwalić się jakimkolwiek wieżowcem, który znalazł się w tym zestawieniu. Trzy warszawskie wieżowce i jeden wrocławski stanowią tym samym ważną wizytówkę całej Polski, utrwalając obraz naszego kraju jako państwa rozwiniętego i nowoczesnego.

Pełen ranking znaleźć można TUTAJ