Formularz kontaktowy
Jeśli masz jakieś pytania - zadzwoń +48 602-232-667 lub skorzystaj z formularza poniżej.

Formularz logowania
Przepraszamy! Nie ma możliwości rejestracji!

Equator II sprzedany

Equator II

Biurowiec Equator II położony w Warszawie  przy Al. Jerozolimskich został kupiony przez CPI Property Group (CPIPG). Jest to piąta nieruchomość biurowa nabyta przez CPIPG po ogłoszeniu strategii inwestycyjnej w październiku 2019r.

Sprzedającym była spółka Karimpol Polska. Biurowiec Equator II, dysponuje 23 100 mkw. GLA i jest skomercjalizowany jest w 99%.

„Zakup biurowca Equator II umacnia naszą pozycję właścicielską w korytarzu Alej Jerozolimskich. To kolejna akwizycja CPIPG w tej strefie, po Eurocentrum Office Complex i Equator IV. Dzięki koncentracji naszych assetów w jednym miejscu będziemy tworzyć silną i jednolitą strukturę zarządzania nieruchomościami, a także rozwijać ich wzajemną synergię.” – komentuje Barbara Topolska, Country Manager CPI PG Poland.

„Sprzedaż biurowca Equator II to zakończenie pewnego cyklu inwestycyjnego naszej Grupy w kompleks budynków Equator na warszawskiej Ochocie. Equator II był jednym z kamieni węgielnych całego tzw. Korytarza Biznesowego Alei Jerozolimskich. Druga transakcja z CPI w Warszawie dowodzi jakości inwestycyjnej naszych produktów dla dużych inwestorów instytucjonalnych w Europie Środkowe”j – Harald Jeschek, partner zarządzający Grupy Karimpol.

Equator II to kolejny biurowiec, który wpisuje się w strategię CPIPG przejmowania biurowców wysokiej jakości, spełniających standardy ekologiczne oraz lokalizacyjne, z możliwością dalszego rozwoju. CPIPG kontynuuje powiększanie portfela. Niebawem ogłoszone zostaną kolejne akwizycje, wykraczające poza plan inwestycyjny w wysokości 800 mln EUR.

CPI poza nabytym Equator II jest właścicielem  biurowców Central Tower, Atrium Plaza i Atrium Centrum, Prosta 69 oraz Eurocentrum Office Complex i Equator IV.

Equator II

Equator II

Equator II to nowoczesny biurowiec, który powstał w 2011 roku. Powierzchnia najmu tego 14-kondygnacyjnego obiektu wynosi ponad 21 000 m2. Budynek posiada nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo jego najemcom.

W wyposażeniu obiektu znajduje się: klimatyzacja, okablowanie teleinformatyczne, łącza światłowodowe, jak również dwustronne zasilanie. Budynek posiada również system zintegrowanego zarządzania BMS. Na parterze znajduje się rozległe lobby wejściowe z recepcją i stanowiskiem całodobowej ochrony.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań technicznych, w tym podwieszanych sufitów i podnoszonych podług istnieje możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni biurowych i dostosowanie ich do potrzeb zarówno dużych, jak i małych najemców. W budynku Equator II znajdują się także biura coworkingowe i serwisowane.