Formularz kontaktowy
Jeśli masz jakieś pytania - zadzwoń +48 602-232-667 lub skorzystaj z formularza poniżej.

Formularz logowania
Przepraszamy! Nie ma możliwości rejestracji!

M7 sprzedał trzy aktywa w Polsce

Dwór Hamburski

M7 inwestor zarządzający aktywami ogłosił że sprzedał trzy nieruchomości zlokalizowane w Polsce. Są nimi: biurowce Dwór Hamburski i RB House, zlokalizowane w Poznaniu i Galeria handlowa Zgorzelec Plaza.

Strategia działania M7 polega na nabywaniu przedsiębiorstw w trudnej sytuacji finansowej, o wysokim poziomie zadłużenia. M7 strukturyzowała transakcje, nabywając te przedsiębiorstwa, które posiadały aktywa, względem kredytodawcy przyjmując na siebie rolę wspierającego i realizującego zobowiązania sponsora. Sprzedaż, o której mowa nastąpiła po zakończeniu realizacji strategii zarządzania M7 dotyczącej tych właśnie aktywów.

Aktywa zostały nabyte w 2017 roku, zostały przedłużone umowy najmu i podpisane nowe oraz został wdrożony kompleksowy plan zarządzania. W przypadku galerii handlowej Zgorzelec Plaza rozbudowano np. część restauracyjną, a dzięki organizacji wydarzeń tematycznych z okazji świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Walentynek w 2019 roku liczba odwiedzających i obroty osiągnęły najwyższy poziom w historii.

Komentarz Katarzyny Parkot, Dyrektor Zarządzająca M7 Poland: “Sprzedaż ta potwierdza naszą zdolność do skutecznej zmiany stanu aktywów i poprawy wyników w drodze wykorzystania wiedzy w zakresie zarządzania aktywami i znajomości rynku lokalnego oraz umiejętności pozyskiwania odpowiednich nabywców. Dodatkowo, podnosząc wartość tych nieruchomości, umożliwiliśmy odzyskanie należności przez kredytodawcę uprzywilejowanego.”

Biurowiec Dwór Hamburski mający 3741 mkw powierzchni biurowej do wynajęcia i  RB House mający  2431 mkw powierzchni biurowej do wynajęcia zostały sprzedane na rzecz lokalnych inwestorów.  Galeria handlowa Zgorzelec Plaza ma 12 624 mkw powierzchni i została sprzedana DL Invest Group, polskiemu deweloperowi i inwestorowi specjalizującemu się w centrach handlowych i budynkach biurowych, z siedzibą w Katowicach.