Formularz kontaktowy
Jeśli masz jakieś pytania - zadzwoń +48 602-232-667 lub skorzystaj z formularza poniżej.

Formularz logowania
Przepraszamy! Nie ma możliwości rejestracji!

PZU w Generation Y

Generation Park

PZU poinformowało, że podpisało list intencyjny z Grupą Skanska dotyczący najmu powierzchni biurowej w Generation Park. Rozpoczęcie najmu planowane jest na II Q 2022 roku a okres obowiązywania umowy wyniesie 10 lat. Tym samum Grupa PZU opuści zajmowany przez siebie od ponad 20 lat biurowiec PZU Tower zlokalizowany w  śródmieściu Warszawy przy al. Jana Pawła II 24.

– Tymczasowa zmiana siedziby centrali PZU to dla nas i naszych pracowników nowe otwarcie. Chcemy przedefiniować myślenie o miejscu pracy zespołu, ponieważ nasze hasło #nowePZU to również nowe myślenie o środowisku zawodowym. Przenosiny będą kolejnym krokiem na drodze do burzenia silosów i budowania przestrzeni przyjaznej dla pracowników oraz ułatwiającej im funkcjonowanie wewnątrz organizacjiPrzenosimy się w nowe miejsce, ale docelowo chcemy wrócić na Jana Pawła II 24 – powiedział Paweł Surówka, prezes zarządu PZU.

 Dla nas inwestycja w nieruchomości to inwestycja w ludzi. Chcemy być liderem nie tylko na rynku finansowo – ubezpieczeniowym, ale też w rankingu dobrych pracodawców. Nasze siedziby są stopniowo remontowane, aby spełniały wszelkie wymogi bezpieczeństwa i ekologii. Staramy się też w nieszablonowy sposób urządzać nasze biura – dodała Dorota Macieja, członkini zarządu PZU Życie odpowiedzialna za obszar nieruchomości w Grupie PZU.

Biura w Generation Park Y

Generation Park to kompleks biurowców położonych przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Obecnie trwa tam budowa, deweloper firma Skanska przewiduje jej zakończenie w I kw. 2021 roku. Grupa PZU zajmie biura w biurowcu Y. W budynku Y zastosowano najnowsze rozwiązania z zakresu ekologii i ergonomii pracy. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań minimalizujących wpływ na środowisko i wpływających na komfort pracy twórcy biurowca ubiegają się o certyfikaty LEED Core and Shell – Platinium, WELL Core and SHELL – Gold i Certyfikat Budynek bez Barier. Wieżowiec Generation Park Y będzie najbardziej zielonym wysokościowcem w Warszawie.

Co dalej z biurowcem PZU Tower

Biurowiec PZU Tower ma doskonałą lokalizację i ekspozycję dzięki czemu wpisany jest w krajobraz śródmieścia Warszawy. Początkowo budynek miał być hotelem, ale projekt został zmieniony na funkcje biurowe. Wykorzystane w projekcie technologie są już nieefektywne i nie spełniają współczesnych standardów dla powierzchni biurowych z zakresu organizacji i ergonomii pracy oraz ochrony środowiska. PZU zapowiada że dla działki na której znajduje się biurowiec wystąpi o warunki zabudowy i po ich otrzymaniu zdecyduje co dalej z przyszłością tej nieruchomości.