Formularz kontaktowy
Jeśli masz jakieś pytania - zadzwoń +48 602-232-667 lub skorzystaj z formularza poniżej.

Formularz logowania
Przepraszamy! Nie ma możliwości rejestracji!

IMMOFINANZ przejmuje Warsaw Spire

Warsaw_Spire_Ghelamco

IMMOFINANZ poinformował ze przejmuje Warsaw Spire Tower Building w w Warszawie. Ta 220-metrowa wieża ma około 71 600 m2 powierzchni do wynajęcia, z czego około 65 000 m2 powierzchni biurowej, a pozostała część przeznaczona jest głównie na cele handlowe. Uzgodniona wartość nieruchomości wynosi około 386,0 mln EUR. Oczekiwany roczny dochód z wynajmu na podstawie fakturowanych czynszów wynosi około 19,6 mln EUR. Sprzedawcami są Ghelamco Group, która ukończyła wieżę w 2016 r., oraz Madison International Realty, globalna firma Private Equity.

Warsaw_Spire_Ghelamco
Warsaw Spire firmy Ghelamco, sprzedany za 386 mln Euro ( fot. materiały inwestora)

„Ta transakcja stanowi silny krok wzrostu dla IMMOFINANZ. Zgodnie z naszą strategią najpierw skoncentrowaliśmy nasze portfolio i teraz znacząco wzmocnimy nasze stałe inwestycje i zrównoważoną siłę zysku dzięki tej najlepszej nieruchomości ”, powiedział dyrektor generalny Oliver Schumy w sprawie planowanej akwizycji. „Warszawa jest jednym z najbardziej obiecujących rynków biurowych w regionie ze względu na dynamiczny rozwój i korzystne wskaźniki ekonomiczne.”

Przejęcie zostało dziś zatwierdzone przez Radę Nadzorczą IMMOFINANZ. Podpisanie umowy ma nastąpić wkrótce, podobnie jak złożenie niezbędnych dokumentów akwizycyjnych w polskim urzędzie antymonopolowym (UOKiK). O ile transakcja zostanie zatwierdzona przez organ antymonopolowy, zamknięcie ma nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

Warsaw Spire Tower (część budynku A) ma 49 pięter i jest najwyższym biurowcem w Warszawie. Powierzchnia biurowa jest w pełni wynajęta, a najemcami są m.in. Goldman Sachs, Samsung, JLL i Mastercard. Średni pozostały czas trwania kontraktów (WAULT) wynosi ok. 4,6 roku.

Biurowiec znajduje się w szybko rozwijającej się dzielnicy. Lokalizacja obok ronda Daszyńskiego na Placu Europejskim zapewnia doskonałe połączenia zarówno z transportem prywatnym, jak i publicznym, na przykład ze stacją w nowej drugiej linii metra w Warszawie oraz licznymi połączeniami tramwajowymi i autobusowymi.